8. jún 2014
Žilina

KDE BOLO, TAM BOLO... Žilina

Najinteraktívnejší a najkreatívnejší rozprávkový festival (nielen) pre deti

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna vlaková zastávka. V jej okolí sa spokojne pásli kravy a ľudia si tu s pomocou koní a volov orali svoje políčka. Bolo to blízko tehelne, na ceste medzi mestečkom Žilina a dedinou Závodie, v cestovnom poriadku zapísané ako Žilina tehelňa. Po druhej svetovej vojne malú zastávku prestavali na väčší dom a zároveň mali v pláne ju premenovať na Žilina – Závodie. Ktosi v Bratislave to však pomotal a do veľkej knihy vlakových zastávok zapísal „Záriečie“. Roky bežali. Dom obývala rodina M. s piatimi deťmi. Tam, kde sú dnes naše kancelárie a ateliéry, mali oni kuchyňu, obývačku a spálňu. Boli to železničiari, veľmi prívetiví ľudia. Bolo úplne bežné sa tu zastaviť, hoci iba na kus reči. V ich záhrade rástli čerešne, ktoré poznali obyvatelia celého mesta, v chlieve im chrochtalo prasa, na tráve sa pásla koza. 

V niečom je dnešná doba úplne iná – to je jasné na prvý pohľad. Niečo podstatné tu však ostáva. Sú začiatkom našej spoločnej rozprávky a my radi pokračujeme v ich príbehu.

Žilinské „KDE BOLO, TAM BOLO...“ má tento rok podobu pohodového nedeľného juniálesu pre voľné združenie detí, rodičov a priateľov a udeje sa na našej Stanici.

Čakajú vás workshopy, hry, divadlo, športové aktivity, premietanie našich animovaných filmov, bicyklokútik, ukážky aktivít záchranárskych psov, spoločné varenie, ochutnávanie a stolovanie, podvečerná tanečná hopsačka a ďalšie prekvapenia...

(Nielen) v nedeľu 8. júna 2014 od rána až do večera.

Zastavte sa, hoci iba na kus reči!

www.stanica.sk
www.kunsthalle.sk
www.novasynagoga.sk

o predchádzajúcich ročníkoch

“KDE BOLO, TAM BOLO…” vo mne  vzbudilo opäť detskú umeleckú dušičku a pripomenula mi, že som si svoj dreamjob v živote aj zrealizovala a navyše sa mi otvorili možnosti ďalšej nedokončenej sebarealizácia k napríklad vysnívanému domu. Teším sa, že máme ešte toľko ďalších snov a že sme inšpirovali toľko detí.  Budúci rok sa určite TEŠIIIM!
make-up artistka Klára Surdusová
KDE BOLO, TAM BOLO… a zrazu sa v Bratislave objavil jeden úžasný festival pre deti...toľko skvelých a nadšených ľudí pokope, toľko rozžiarených detských očí...miestami som dokonca závidela, že mám nejaký ten rôčik nad limit na zapojenie sa do varenia s p. Židekom :)  Ďakujem, že som sa mohla zúčastniť :)
Lucia Hablovičová

© 2012 - 2021 KDE BOLO, TAM BOLO