8. jún 2014
Žilina

KDE BOLO, TAM BOLO... Žilina

Najinteraktívnejší a najkreatívnejší rozprávkový festival (nielen) pre deti

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna vlaková zastávka. V jej okolí sa spokojne pásli kravy a ľudia si tu s pomocou koní a volov orali svoje políčka. Bolo to blízko tehelne, na ceste medzi mestečkom Žilina a dedinou Závodie, v cestovnom poriadku zapísané ako Žilina tehelňa. Po druhej svetovej vojne malú zastávku prestavali na väčší dom a zároveň mali v pláne ju premenovať na Žilina – Závodie. Ktosi v Bratislave to však pomotal a do veľkej knihy vlakových zastávok zapísal „Záriečie“. Roky bežali. Dom obývala rodina M. s piatimi deťmi. Tam, kde sú dnes naše kancelárie a ateliéry, mali oni kuchyňu, obývačku a spálňu. Boli to železničiari, veľmi prívetiví ľudia. Bolo úplne bežné sa tu zastaviť, hoci iba na kus reči. V ich záhrade rástli čerešne, ktoré poznali obyvatelia celého mesta, v chlieve im chrochtalo prasa, na tráve sa pásla koza. 

V niečom je dnešná doba úplne iná – to je jasné na prvý pohľad. Niečo podstatné tu však ostáva. Sú začiatkom našej spoločnej rozprávky a my radi pokračujeme v ich príbehu.

Žilinské „KDE BOLO, TAM BOLO...“ má tento rok podobu pohodového nedeľného juniálesu pre voľné združenie detí, rodičov a priateľov a udeje sa na našej Stanici.

Čakajú vás workshopy, hry, divadlo, športové aktivity, premietanie našich animovaných filmov, bicyklokútik, ukážky aktivít záchranárskych psov, spoločné varenie, ochutnávanie a stolovanie, podvečerná tanečná hopsačka a ďalšie prekvapenia...

(Nielen) v nedeľu 8. júna 2014 od rána až do večera.

Zastavte sa, hoci iba na kus reči!

www.stanica.sk
www.kunsthalle.sk
www.novasynagoga.sk

o predchádzajúcich ročníkoch

Dovoľte, aby som sa Vám aj toto formou úprimne poďakovala za zorganizovanie rozprávkového festivalu “KDE BOLO, TAM BOLO… Festival bol unikátnym zážitkom, ukážkou neuveriteľnej detskej kreativity a skvelým príkladom, ako sa majú deti rozvíjať a tráviť voľný čas. Zážitok je to o to príjemnejší, že sa malí umelci o svoje krásne diela podelili so staromestskými škôlkarmi. Papierové domčeky vytvorené deťmi počas festivalu dnes zdobia naše materské školy a verím, že inšpirujú aj tých malých Staromešťanov, ktorí sa akcie nezúčastnili, aby sa na budúci rok pridali.
Blahoželám Vám k prvému ročníku KDE BOLO, TAM BOLO… a želám mu mnoho ďalších rokov a ešte oveľa viac malých i veľkých návštevníkov.
Táňa Rosová, starostka mestskej časti Staré mesto
Fantastické, výborné, dokonalé! The must!
Ing. arch. Peter Kukučka, at26_architecture & design

© 2012 - 2020 KDE BOLO, TAM BOLO