9.-10. jún 2012
Bratislava

KDE BOLO, TAM BOLO... 2012

Najinteraktívnejší a najkreatívnejší rozprávkový festival (nielen) pre deti

Prvý ročník festivalu KDE BOLO, TAM BOLO... bol fascinujúci, plný pozitívnej energie a štastia.

Festivalové dni odštartovalo ranné čítanie rozprávok pod taktovkou herca Romana Pomajbu, spojené s raňajkami. Po ňom sa rozbehla séria workshopov – športový (s Dušanom Tittelom), módny (s Ferom Mikloškom, Klárou Surdusovou, agentúrou CHARLIE BROWN, v spolupráci s design factory college), architektonický (s piatimi úspešnými slovenskými architektonickými ateliérmi, hlavnou architektkou mesta Bratislava Ing.arch.Ingrid Konrad a zástupcami spoločnosti OLO a Inštitútu urbánneho rozvoja), hudobný (pod záštitou Divadla Úsmev a taktovkou Sisi Michalidesovej). Varilo sa s Jarom Židekom, recyklovali hračky (zo starých sa stali nové) s Anais Filip a Project KID, a chranené dielne pod taktovkou n.o. PRIMA a Lucia Hablovičovej z OZ Svetluška pripravili nádherné veci či vecičky pre detský trh.

Nad festivalom s radosťou prijala záštitu i starostka Bratislavy - Staré Mesto Táňa Rosová, hlavná architektka mesta Bratislavy Ingrid Konrad a podporil ho i primátora mesta Bratislava Milan Ftáčnik.

o predchádzajúcich ročníkoch

KDE BOLO, TAM BOLO… bol raz jeden detský festival s úžasnou atmosférou, tvorivou náladou a nezvyčajným príbehom o móde, na ktorom sa spoločne so mnou podieľali malí (možno budúci) módny návrhári ;-)
Fero Mikloško
“KDE BOLO, TAM BOLO…” vo mne  vzbudilo opäť detskú umeleckú dušičku a pripomenula mi, že som si svoj dreamjob v živote aj zrealizovala a navyše sa mi otvorili možnosti ďalšej nedokončenej sebarealizácia k napríklad vysnívanému domu. Teším sa, že máme ešte toľko ďalších snov a že sme inšpirovali toľko detí.  Budúci rok sa určite TEŠIIIM!
make-up artistka Klára Surdusová

© 2012 - 2020 KDE BOLO, TAM BOLO