8. jún 2014
Žilina

KDE BOLO, TAM BOLO... Žilina

Najinteraktívnejší a najkreatívnejší rozprávkový festival (nielen) pre deti

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna vlaková zastávka. V jej okolí sa spokojne pásli kravy a ľudia si tu s pomocou koní a volov orali svoje políčka. Bolo to blízko tehelne, na ceste medzi mestečkom Žilina a dedinou Závodie, v cestovnom poriadku zapísané ako Žilina tehelňa. Po druhej svetovej vojne malú zastávku prestavali na väčší dom a zároveň mali v pláne ju premenovať na Žilina – Závodie. Ktosi v Bratislave to však pomotal a do veľkej knihy vlakových zastávok zapísal „Záriečie“. Roky bežali. Dom obývala rodina M. s piatimi deťmi. Tam, kde sú dnes naše kancelárie a ateliéry, mali oni kuchyňu, obývačku a spálňu. Boli to železničiari, veľmi prívetiví ľudia. Bolo úplne bežné sa tu zastaviť, hoci iba na kus reči. V ich záhrade rástli čerešne, ktoré poznali obyvatelia celého mesta, v chlieve im chrochtalo prasa, na tráve sa pásla koza. 

V niečom je dnešná doba úplne iná – to je jasné na prvý pohľad. Niečo podstatné tu však ostáva. Sú začiatkom našej spoločnej rozprávky a my radi pokračujeme v ich príbehu.

Žilinské „KDE BOLO, TAM BOLO...“ má tento rok podobu pohodového nedeľného juniálesu pre voľné združenie detí, rodičov a priateľov a udeje sa na našej Stanici.

Čakajú vás workshopy, hry, divadlo, športové aktivity, premietanie našich animovaných filmov, bicyklokútik, ukážky aktivít záchranárskych psov, spoločné varenie, ochutnávanie a stolovanie, podvečerná tanečná hopsačka a ďalšie prekvapenia...

(Nielen) v nedeľu 8. júna 2014 od rána až do večera.

Zastavte sa, hoci iba na kus reči!

www.stanica.sk
www.kunsthalle.sk
www.novasynagoga.sk

o predchádzajúcich ročníkoch

Výborná akcia... Deti a architekti a rozprávkový svet spojený s tvorbou počarbanou detskou rukou. Asi najkrajšia symbióza akú dokáže vytvoriť iba detská duša.
Ing. arch. Pavel Kosnáč, KOSI s.r.o.
Dovoľte, aby som sa Vám aj toto formou úprimne poďakovala za zorganizovanie rozprávkového festivalu “KDE BOLO, TAM BOLO… Festival bol unikátnym zážitkom, ukážkou neuveriteľnej detskej kreativity a skvelým príkladom, ako sa majú deti rozvíjať a tráviť voľný čas. Zážitok je to o to príjemnejší, že sa malí umelci o svoje krásne diela podelili so staromestskými škôlkarmi. Papierové domčeky vytvorené deťmi počas festivalu dnes zdobia naše materské školy a verím, že inšpirujú aj tých malých Staromešťanov, ktorí sa akcie nezúčastnili, aby sa na budúci rok pridali.
Blahoželám Vám k prvému ročníku KDE BOLO, TAM BOLO… a želám mu mnoho ďalších rokov a ešte oveľa viac malých i veľkých návštevníkov.
Táňa Rosová, starostka mestskej časti Staré mesto

© 2012 - 2018 KDE BOLO, TAM BOLO